Niektórym przychodzi to łatwiej, a dla innych wydaje się być prawie niemożliwe. Co więcej, kiedy jest się osobą homoseksualną, poziom trudności wzrasta o kilka stopni w górę...

Szybkie randki dla grupy LGBT – Rainbow Dating.
– dla jednych absurd, dla innych duży krok do przodu.

Bycie singlem ma mnóstwo zalet. Dla jednych to wybór w pełni świadomy, dla innych nie do końca. Są bowiem single nieposzukujący, którzy zamiast tracić czas na aplikacje randkowe, wolą spożytkować go na zdecydowanie bardziej efektywne.

Wielu z nas, w sytuacji, kiedy jesteśmy samotni i nie jesteśmy w stanie nikogo sobie znaleźć zamyka się w domu i ucieka przed światem pogrążając się w smutku i depresji. Nie jest to najlepszy sposób na szukanie miłości.
Potencjalny kandydat może przyjść pod postacią niepozornego geja listonosza, czy pani z administracji, która jest lesbijką. Czy w świecie LGBT łatwo jest nawiązać bezpośredni kontakt z taką osobą?
…oczywiście że nie.
Kluczem do sukcesu jest to, co w danym czasie będziemy robić i jak go wykorzystamy.

Zastanówcie się przez chwilę, gdzie Wasi znajomi znaleźli swoje drugie połówki?

Nagroda nobla dla tego, kto poznał swoją miłość poprzez siedzenie w domu (nie mówiąc o portalach randkowych i Internecie).
Jeśli dobrze się rozejrzycie, to zauważycie, że w związkach zazwyczaj znajdują się osoby, które często gdzieś bywają i spotykają się ze znajomymi. Są wtedy narażeni na kontakt z innym człowiekiem i istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że albo oni kogoś spotkają, albo ten ktoś spotka ich.
Pesymiści powiedzą w tym momencie, że to też nic nie daje, a nawet jest jeszcze bardziej bolesne, bo przecież nie wszyscy są homo i nie po każdym można to od razu stwierdzić.

Dlaczego osoby homoseksualne mają trudniej, by znaleźć swoją miłość?

Przecież wszędzie mówi się, że geje i lesbijki to otwarci i spragnieni przygód ludzie…. Więc w czym mają problem?
W ówczesnej Polsce problem jeszcze polega na tolerancji wśród osób LGBT – podkreślamy słowo “jeszcze”.

Gdy się zapytamy przeciętnej osoby heteroseksualnej jaki może być najlepszy sposób na zagadanie do zainteresowanej osoby na ulicy, w tramwaju czy klubie? – odpowie po prostu podejdź, zagadaj, zapytaj się jak ma imię i dalej już jakoś idzie.
Czy wśród osób LGBT taka forma “podrywu” również działa? Oczywiście że nie.
…a nie działa m.in. dlatego, że obawiamy się reakcji drugiej osoby.
Wyobraźmy sobie sytuację, że chłopak szuka partnera i bezpośrednio podchodzi do zainteresowanego pana by spróbować zagadać. Reakcja może być nieco inna niż w przypadku “facet-kobieta” – a mianowicie inna, ponieważ może się to przerodzić w nadzwyczajne obrażanie czy przemoc fizyczną. Tak samo może się to objawiać w przykładzie z panem listonoszem gejem czy pani z administracji lesbijki.
Świat osób homoseksualnych nie należy do najłatwiejszych, a termin “tolerancja” wciąż dla wielu ludzi jest nieznany.

Gdzie osoby homoseksualne mogą znaleźć swojego przyjaciela?

W dzisiejszych czasach wiele gejów oraz lesbijek szuka drugiej połówki w aplikacjach przeznaczonych dla tej grupy osób.
Natomiast jak to z reguły działa?
Działa to często z niedużym skutkiem. Spora część osób kończy swoją rozmowę po wymianie zdań “hej, co tam?”, inne starają się bić rekordy w dopasowaniach, a jeszcze inne szukają tylko dla zabawy. Bardzo mały % ludzi faktycznie utrzymuje stały kontakt z osobą poznaną w aplikacji. Czemu tak jest? Ciężko nam to wyjaśnić… Określamy niekiedy to jako z góry założone przekonanie – tam i tak nikogo nie znajdę.
W „tęczowych” klubach coraz więcej hetero i osób, które przyszły ze znajomym napić się drinka, a przy okazji zrobić fajne zdjęcie na insta.

Jakie spotkania oferujemy ze swojej strony?

Idealnym byłoby pójść do miejsca, w którym z góry wiadomo byłoby, kto gra do tej samej bramki, a kto strzela do przeciwnej.
W tym momencie możecie szeroko się uśmiechnąć, bo jest taka opcja. Idea szybkich randek zrodziła się najprawdopodobniej na zachodzie, ale kogo to obchodzi skąd się wzięła?
Szybkie randki dla gejów i lesbijek będziemy przeprowadzać co jakiś czas (docelowo co miesiąc). Startujemy od Poznania ;)!
Dla kogo będą Rainbow Dating?
Przede wszystkim dla ludzi, którzy chcieliby poszerzyć krąg swoich znajomości i spotkać się z osobami tej samej płci.
Na naszych spotkaniach możesz znaleźć kumpla, przyjaciela a docelowo może i partnera na dalsze życie.
Wydarzenia są sprecyzowane dla docelowej grupy osób i przede wszystkim bezpieczne. Nie udostępniamy żadnych danych osobom postronnym.

Jak wygląda organizacja randek dla grup LGBT?


Geje i lesbijki w określonej grupie wiekowej spotykają się w wybranym miejscu (oczywiście geje z gejami, a lesbijki z lesbijkami).
Po zajęciu miejsc przy stoliku, każdy uczestnik otrzymuje kilka minut na porozmawianie z drugą osobą. Po sygnale dźwiękowym, następuje zmiana miejsc i spotkanie z kolejnym przedstawicielem naszej orientacji seksualnej. Po zakończeniu zabawy, wszyscy uczestnicy oddają prowadzącym karteczki z zaznaczonymi imionami osób, z którymi chcieliby się spotkać.
Organizatorzy po przeprowadzeniu wydarzenia, analizują szczegółowo wszystkie zaznaczenia i w przypadku, gdy dwie osoby wskazały siebie nawzajem, otrzymują o tym informację od organizatorów.
Kolejny krok, należy już od uczestników, ale chyba nie będzie trudny jeśli mamy pewność, że ta druga osoba, też chciałaby się z nami spotkać ;)!

Mamy nadzieję, że w tym artykule udało nam się zmotywować Cię do dalszego działania i szybkie randki dla grupy LGBT będą wydarzeniem, którego spróbujesz doświadczyć!
Pamiętaj, że uczestnicząc w naszych spotkaniach nic nie tracisz :)! Możesz tylko zyskać!

Masz pytania? Pisz lub dzwoń!
Zapraszamy również na nasz fanpage: RandkiDlaSingli