Bycie singlem jeszcze do niedawna było modne. Kiedy koronawirus zmusił nas do siedzenia w domach i póki co nie zamierza nas z nich wypuścić, perspektywa bycia samemu nagle stała się mniej pożądana…

Kwarantanna dla singli – jak radzić sobie z samotnością podczas kwarantanny, kiedy nie możemy się spotkać?

Bycie singlem ma mnóstwo zalet. Dla jednych to wybór w pełni świadomy, dla innych nie do końca. Są bowiem single nieposzukujący, którzy zamiast tracić czas na aplikacje randkowe, wolą spożytkować go na zdecydowanie bardziej efektywne.

Co jednak w sytuacji, kiedy pojawianie się w tych i innych sprzyjających poznaniu kogoś miejscach ograniczono z powodu rozprzestrzeniającego się niebezpiecznego wirusa?

Jesteśmy właśnie świadkami takiej sytuacji, która – umówmy się – żadnej grupie singli się nie podoba. A spędzanie całych dni w zamknięciu to automatycznie więcej czasu na przemyślenia.

…tylko ile można?

Czy sam oznacza samotny?

Nie wszyscy single czas kwarantanny traktują jako moment, kiedy w ich życiu nie może zadziać się nic wartościowego. Jak niektórzy radzą sobie z kwarantanna dla singli? Angelika – Jestem singielką i chyba się cieszę, że w tym czasie jestem sama i mogę być z rodzicami, Aneta – Mój tata jest po 60., mama po 50. Wolę jakoś im pomóc, iść na zakupy, wyjść z psem, nie mówiąc już o tym, że mają domek jednorodzinny z ogrodem, a ja wynajmuję mieszkanie w mieście – wylicza argumenty potwierdzające także przekonanie, że sam nie oznacza samotny. Czy mimo wszystko nie martwi się, że okoliczności nie sprzyjają temu, by kogoś poznać? – Szczerze, nawet nie myślę o tym. Bardziej marzę, żeby to wszystko się już skończyło i będzie można wrócić do normalnego życia – mówi.

Single, bądźcie w kontakcie! 

Uważamy jednak, że nie należy skreślać apek randkowych randkowych. – Ze względu na ograniczenia w przemieszczeniu się i rekomendacje dotyczące zachowania odległości od siebie, poznawanie nowych osób siłą rzeczy będzie musiało mieć charakter psychologiczny i emocjonalny – konieczność popisania ze sobą pewien czas czy też wideochatów zanim dojdzie do spotkania, może być z korzyścią dla wszystkich singli. To właśnie w trudnych momentach najbardziej potrzebujemy kontaktu z drugim człowiekiem, choćby rozmowy z nimi, poczucia, że nie jestem sam, że ktoś mnie rozumie, przeżywa coś podobnego. Wydaje się, że to jest moment, w którym pomimo izolacji, ludzie się jednoczą, szukają sposobów na bycie bliżej siebie, bycie w kontakcie.

Istnieje więc prawdopodobieństwo, że jeśli mamy poznać kogoś wartościowego za pośrednictwem aplikacji randkowej, to się to po prostu wydarzy. Może to być początek poważnej relacji, a może po prostu wartościowej znajomości, którą obie strony będą chciały kontynuować po zakończeniu narodowej kwarantanny lub nie.

Jaka jest na to recepta?

Najważniejsze jest jednak to „bycie w kontakcie” i nie stracić głowy, pielęgnowanie relacji z najbliższymi, ale i odnowienie relacji z koleżanką z liceum, czy równie dobrze z dawno niewidzianym kolegą ze studiów. Nigdy nie wiadomo, co odpisze!

Pomimo że jesteśmy przeciwni aplikacjom randkowym, to w tym wypadku może to być złoty środek na kontakt z singlem, który dąży do tego samego – poznania drugiej osoby. W jednym z naszych postów na FB opisujemy jak najlepiej przygotować profil w takiej aplikacji.

Nie zapomnij że pomimo wielu problemów bycie pozytywną osobą jest najlepszym sposobem na radzenie sobie z samotnością :)!

Działania, rutyna i plan to elementy, które nadają kształt i sens naszym dniom, dają poczucie przewidywalności i pozwalają ustrzec się od zniechęcenia i poczucia bezradności – najważniejszy jest plan. Taki sposób funkcjonowania daje nam stabilność i poczucie bezpieczeństwa. Ćwiczenia fizyczne, higiena osobista, posiłki w regularnych porach i inne regularne czynności przyczyniają się do porządku i struktury w nowej sytuacji.

Mamy nadzieję, że w tym artykule udało nam się zmotywować Cię do dalszego działania i kwarantanna dla singli nie stała się tak straszna jak można sobie ją wyobrazić!

…my nie możemy się doczekać, kiedy opublikujemy informacją o wznowionych szybkich randkach dla singli :)!


Masz pytania? Pisz lub dzwoń!
Zapraszamy również na nasz fanpage: RandkiDlaSingli