Jesteś po wieloletnim związku… Nie możesz zebrać się po wyczerpującym rozwodzie… Chcesz znów zacząć umawiać się na randki, ale trochę się stresujesz…

Nie wiesz jak zacząć znów randkować po latach bycia singlem?

Podpowiemy jak przezwyciężyć lęki i obawy i zacząć cieszyć się nowymi perspektywami!

Wiele osób uważa, że z randkowaniem jest jak z jazdą na rowerze – tego się nie zapomina. Czy rzeczywiście mają rację?

Pani Joanna, 39 lat, którą dwa lata temu mąż zostawił dla kochanki, ma co do tego wątpliwości – wizja powrotu do randkowania po 16 latach przerwy była przerażająca – wspomina.

Czy po wyjściu z długoletniego związku trzeba w pewnym sensie uczyć się randkowania na nowo?

W przypadku niektórych kobiet lista obaw jest tak długa, że skutecznie zniechęca do podjęcia jakichkolwiek kroków.

– Dla mnie byłoby to pakowanie się w kłopoty na własne życzenie. O portalach randkowych nawet nie wspomnę. Bałabym się, że spotkam tam kogoś z pracy, że dowiedzą się o tym znajomi i będą uważać mnie za desperatkę – mówi 37-letnia Zuza, która z ojcem swojej córki rozstała się pięć lat temu i do tej pory nie była na żadnej randce.

Bardzo zgubne, ale, niestety, popularne jest przekonanie, że miłość to coś tak niezwykłego, że aktywne poszukiwanie drugiej połówki nie ma sensu i trzeba poczekać, aż sama przyjdzie.

Jeśli bycie z drugim człowiekiem jest dla nas ważne, bo chcemy mieć przy sobie kogoś, z kim będziemy dzielić troski, od kogo otrzymamy wsparcie, kto ma zwiększyć nasze poczucie szczęścia – to może warto włożyć w to pewien wysiłek związany z przełamywaniem swoich oporów?

Randka w wirtualu?

Oczywiście korzystanie z serwisów randkowych niesie ze sobą także sporo kosztów. – Ich użytkownicy, jak pokazują badania, częściej doświadczają odrzucenia i zwiększa się ich niezadowolenie z własnego ciała, bo porównują się z osobami, które widzą na zdjęciach.

Warto wtedy pamiętać, że profilowe fotografie często są podrasowane lub nieaktualne, a wiele osób podaje nieprawdziwe informacje lub ukrywa te kluczowe.

Argumenty za i przeciw randkom w sieci można mnożyć. Trudno więc uznać ten sposób poszukiwania partnera za jednoznacznie dobry lub zły pomysł. Większość uważa, że jeśli chcemy, by nawiązana on-line znajomość przerodziła się w trwały związek, powinniśmy dążyć do jak najszybszego kontaktu w realu.

Co jeśli nie portal online?

W Polsce z serwisów i aplikacji randkowych korzysta już kilka milionów użytkowników. Jak wynika z badania „Jak kochają Polacy?” to 18 proc. związków zaczyna się obecnie właśnie w Internecie.

Jak zacząć randkować po latach bycia singlem w realu?

Alternatywą mogą być organizowane spotkania dla singli gdzie masz możliwość poznania kilkunastu nowych osób płci przeciwnej, w ciągu zaledwie 2 godzin. Spotkania takie polegają na rozmowach z każdym uczestnikiem płci przeciwnej i wzajemnym zapoznaniu się.

Dobrym pomysłem jest też uczestnictwo w kursach i warsztatach związanych z naszym zawodem czy hobby. Tam mamy szansę spotkać osoby, z którymi znajdziemy porozumienie.

To wszystko wymaga jednak podjęcia decyzji: „szukam partnera i chodzę w miejsca, w których mogę go spotkać”.

Teorie kobiet…

Kobieta, która po latach przerwy próbuje umówić się na randkę lub się na nią wybiera, często wierzy w różne teorie, które nie mają wiele wspólnego z prawdą i są szkodliwe, np. uważa, że z powodu swojej niezależności nie pasuje do żadnego mężczyzny, albo że 40-letnie kobiety nie są atrakcyjne dla facetów. Warto się z tymi mitami rozprawić, sprawdzając, czy rzeczywiście są jakieś dowody na ich poparcie.

Daj się zaskoczyć!

Atrakcyjny profil w serwisie randkowym znacznie zwiększa szanse na spotkanie w realu.

Natomiast co, kiedy próbujesz się przełamać i wybierasz się na spotkanie dla singli?
Pierwsza randka nie musi być idealna – wystarczy, jeśli będzie udana!

Poczuj się znów jak za młodszych lat na pierwszej randce i przede wszystkim:

  • Wyjmij z szafy ciuchy w których czujesz się atrakcyjniej,
  • Jeśli nie wiesz, o czym rozmawiać – zawsze sprawdzi się temat podróży.
  • Zdaj się na swoją intuicję, zamiast zastanawiać się nad zgodnością charakterów i wspólnymi wartościami.
  • Skoncentruj się na rozmowie, mentalną nieobecność łatwo wyczuć. Reaguj na to, co mówi druga osoba – słuchaj i mów.

Kilka prostych kroków wystarczy, by randkowy wieczór był udany!

…jednak zawsze powtarzamy, że najważniejsze to BYĆ SOBĄ ;)!

Mamy nadzieję że w tym artykule udało nam się zmotywować Cię do dalszego działania, by znów zacząć randkować po latach bycia singlem!

Masz pytania? Pisz lub dzwoń!
Zapraszamy również na nasz fanpage: RandkiDlaSingli